top of page

Colourconsulting blog

Gondolatok az elakadásokról, sikerekről, és inspirációk a vezetői fejlődéshez, hatékony vezetői gyakorlatokhoz.

Keresés

Azt hittem, csak én indultam útnak

  • jún. 12.
  • 1 perc olvasás

Amikor hónapokra eljöttem otthonról, úgy gondoltam, hogy ez az én történetem lesz. Az én tanulásom, változásom. Az én utam.

Most, hogy már Fokvárosban vagyok, az utazás második szakaszában, egyre inkább azt érzem, hogy ez a történet soha nem csak rólam szólt. Mindannyian útnak indultunk.

 

Mielőtt megérkeztem volna Dél-Afrikába, két hetet otthon tölthettem a családommal. Jó volt újra együtt lenni. Nevetni, beszélgetni, megölelni egymást.

 

Amikor egy családban valaki kilép a megszokott szerepéből, a rendszer sem marad ugyanaz. Új egyensúlyok, új megoldások születnek. Olyan képességek kerülnek elő, amelyekre addig talán nem is volt szükség.

És jó volt ezt megtapasztalni.

Megérintett látni, hogyan találták meg a saját válaszaikat azok a helyzetek, amelyeket korábban talán én tartottam kézben.

Jó volt látni, hogy az élet nem állt meg nélkülem, hanem új formákat talált. Más ritmusban, más megoldásokkal, de ugyanazzal az erővel.

 

Azt hiszem, sokszor azt gondoljuk, hogy szeretni annyit jelent, mint mindig ott lenni. Mindig segíteni. Mindig megtartani.

Pedig néha a szeretet azt is jelenti, hogy teret adunk egymásnak a növekedésre.

Teret a hibáknak.Teret a próbálkozásoknak.Teret annak, hogy a másik is megtalálja a saját erejét.

 

Néha el kell indulnunk, hogy kiderüljön: a másik is tud menni.

 

És talán az egyik legszebb pillanat az, amikor visszanézünk, és meglátjuk: az út nemcsak bennünk hagyott nyomot, hanem azokban is, akiket szeretünk.



 
 
 

Hozzászólások

0 csillagot kapott az 5-ből.
Még nincsenek értékelések

Értékelés hozzáadása
bottom of page