top of page
Colourconsulting blog
Gondolatok az elakadásokról, sikerekről, és inspirációk a vezetői fejlődéshez, hatékony vezetői gyakorlatokhoz.
Keresés


Nem a kapcsolat romlott el — mi léptünk ki a túlélésből
Az elménk már érti, „mi történik” a testünk és az idegrendszerünk viszont még a megszokott biztonsághoz ragaszkodik. Nem logikából működik, hanem tanult védelemből, ezért tartja magát a régi mintákhoz akkor is, amikor mi már másra vágyunk. A test és az idegrendszer ilyenkor ezt ismétli: „Ez a biztonságos.” „Ezt már próbáltuk.” „Ezzel túléltük.” És hiába mondja az elme: „Nem akarom már ezt a szerepet.” „Nem akarok többé így reagálni.” Már nem akarjuk, pedig ezek a részei
jan. 30.2 perc olvasás


A halogatás csendben gyűjt kamatot
Vannak helyzetek, amikor a „nem döntés” maga a döntés. A naptár nem áll össze, valaki nem ér rá, még egyeztetni kell, toljuk egy hetet, majd még egyet… A halogatás legtöbbször nem a naptár szűkössége miatt történik, hanem miattunk. Bennünk zajlik. Nem rosszindulatból, hanem egyfajta védekezésből. Mert így (egy darabig) elkerülhető a konfrontáció, a bizonytalanság és az ismeretlen, és nem kell azonnal szembenézni azzal, ami kényelmetlen, konfliktusos vagy megkérdőjelezheti min
jan. 23.2 perc olvasás


Manipuláció szeretettel tálalva
Vannak történetek, amelyeket nem akartunk megélni. Olyanok, amelyekről azt hittük, hogy másokkal történnek meg, de nem velünk. Aztán egyszer csak magunkat találjuk ezekben a históriákban. Szeretjük azt hinni, hogy a legnagyobb veszély az, amikor rossz emberek rossz dolgokat tesznek. De nem mindenki azzal bánt, hogy rossz. Van, aki azzal, hogy jónak látszik. Nem volt késsel elkövetett fenyegetés, nem volt zsarolás, nem volt ordító vészcsengő. A mi történetünk sokkal csendese
jan. 16.2 perc olvasás


EGYSZER MÁR OTT VOLTÁL
Egy pillanat súlya sokszor csak később válik érezhetővé. Sokszor addig nem hisszük el magunkról, hogy képesek vagyunk valamire, amíg egyszer meg nem tapasztaljuk. Amikor egyszer sikerül, az élmény kapaszkodóvá válik: ha akkor ment, menni fog újra is. És minden ismétlés erősíti nemcsak a tudásunkat, hanem az önmagunkba vetett hitünket is. Ezek az élmények idővel többé válnak, mint emlékek. Nemcsak inspirálnak – irányt mutatnak. Azok a helyzetek, kapcsolódások, munkák, te
jan. 9.1 perc olvasás


Az új évben azokat a cselekedeteket választom, amelyek nem csak rólam szólnak, mégis formálják a világot.
Az év elején most nem azt a jól megszokott kérdést teszem fel magamnak először, mit szeretnék elérni, hanem azt, hogyan tudok úgy jelen lenni, hogy abból másoknak is jusson. Ez nem azt jelenti, hogy mindig többet kell tennem, hanem egy döntést, hogy nem lépek tovább közömbösen. Hiszem, hogy lehet stabilan jelen lenni – és abból adni. Nem válaszokat. Nem tökéletességet. Nem az “ én tudom a megoldást”. - sajnos sokáig én is becsúsztam ebbe a működésbe. Hanem figyelmet, időt,
2025. dec. 31.1 perc olvasás


A „nekem jó” nem a történet vége
„Nekem jó. Nem akarok változást. Megvan mindenem.” Ezt a mondatot nem általánosságban hallottam. Konkrétan elhangzott. És nem tudtam csak úgy elengedni. Első hallásra akár megnyugtatónak is tűnhet. Biztonság. Stabilitás. Megérkezés. Ezzel önmagában nincs baj. Értem a biztonság vágyát, mégis ez a mondat lezár , nem megérkeztet. Határt húz: eddig én, és azon túl már nem az én dolgom.A „nekem jó” mögött nincs továbbgondolás, csak önigazolás. Mintha a világ ott érne véget, ahol a
2025. dec. 23.2 perc olvasás
bottom of page
